Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel 200x220 - fakty i porady

Pościel 200x220 to rozmiar najtrudniej dostępny na rynku. Najwięcej jej wzorów, oferowanych przez punkty handlowe, znajdziemy wśród materiałów luksusowych, typu: satyna, jedwab i bawełna.

Pościel 200x220 cm to bodajże najtrudniej dostępny rozmiar pościeli. Ze względu na to, iż popyt na nią nie jest zbyt duży, producenci starają się skupiać na bardziej popularnych, powszechnych rozmiarach. Z tego powodu, osoby, które są zainteresowanie nią, mają zwykle sporo trudności ze znalezieniem takiej, która spełniałaby ich wymagania.

Sklepy oferują ją najczęściej w ograniczonym wyborze, co nie znaczy jednak, że nie można znaleźć ciekawych i atrakcyjnych wzorów. Największe kolekcje w ramach tego rozmiaru występuje w takich materiałach jak satyna oraz bawełna. Pościel bawełniana 200x220 wykonywana jest z przędz czesanych, niezwykle miłych w dotyku, miękkich i dobrze oddychających. Pamiętać trzeba o tym, że wymiar 200x220 traktowany jest jako luksusowy, w efekcie więcej więc znajdziemy modeli wykonywanych z wysokiej jakości materiałów. Ma ona ceny dość wysokie, wynikające z większego zużycia materiału. Jedną z polskich firm, która prezentuje największy wybór pościeli w tym rozmiarze, jest ceniony w całej Europie Adnropol. Pościel 200x220 można również znaleźć w ofercie mniejszych producentów, głównie wschodnich.

Bardzo często szyta jest ona na zamówienie. Jest oczywiście wówczas nieco droższa niż typowa, ale przy niektórych materiałach praktycznie niemożliwe jest znalezienie pościeli w takim rozmiarze w sklepie. Producenci wychodzą bowiem z założenia, że jeśli ktoś ma tak duże łoże, to jego zarobki sytuują się powyżej średniej. A to sprawia, że interesuje go raczej ekskluzywna pościel satynowa 200x220 a nie flanelowa czy z kory.

Elegancka pościel 200x220 jest poszukiwana również przez hotelarstwo. W pokojach typu apartamenty, najczęściej konieczny jest właśnie tak duży rozmiar. Praktycznie zawsze wykonywana jest na zamówienie, ze względu na konieczność stosowania materiałów o podwyższonej trwałości.