Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel antyalergiczna - fakty i porady

Pościel dla alergików ma odmiany uzależnione od użytego surowca, np. wełny, jedwabiu czy sztucznych włókien. Tego typu wyroby mają swoje dobre strony. Czy warto kupować tanią pościel antyalergiczną?

Alergie stanowią coraz większy problem społeczny. Nawet osoby, które nie są uczulone od dziecka, mogą nabyć alergię w trakcie życia. Dlatego też bardzo często zachodzi potrzeba wymiany pościeli tradycyjnej na pościel antyalergiczną, która tworząc barierę dla roztoczy zapobiegnie rozwijaniu negatywnej reakcji organizmu na kurz. Pościel antyalergiczna może być wykonana zarówno z naturalnych włókien (jedwab lub wełna) jak i włókien syntetycznych. Wybierając ją należy pamiętać o dopasowaniu do danego rodzaju posiadanych alergii – nie zawsze bowiem każda antyalergiczna pościel będzie odpowiednia dla danego użytkownika.

Szczególnie polecana jest jedwabna pościel antyalergiczna z włókien naturalnych. Jedwab nie prowadzi do rozwoju roztoczy i nie gromadzi w sobie wilgoci, dlatego idealnie wywiązuje się ze swoich funkcji. Oczywiście, aby pościel antyalergiczna okazała się tą właściwą, jedwab musi być wykorzystany nie tylko do poszewek, ale również do wypełnienia pościeli. Tylko w takim przypadku możemy mówić o pościeli, rzeczywiście, niedoprowadzającej do rozwoju objawów alergii. Niestety, jedwabna pościel dla alergików nie należy do najtańszych i trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych.

Często za tę o walorach antyalergicznych uznawana jest pościel wełniana. Przede wszystkim dlatego, że nie zatrzymuje wilgoci, co w efekcie nie doprowadza do rozwoju roztoczy. Oczywiście, tego typu okrycie nocne może być używana jedynie przez osoby, które nie posiadają alergii na wełnę.

W ofercie producentów pościeli antyalergicznej z włókien naturalnych, znajdziemy też sztuki z włókien syntetycznych. Szczególnie polecane są tu włókna poliestrowe typu Hollow, które skręcane są termicznie .Zapewniają one dobrą przepuszczalność powietrza, a jednocześnie nie pozwalają na osadzanie się kurzu na włóknach. W efekcie pościel dla alergika z włókien syntetycznych nie pogłębia objawów alergii i nie powoduje kłopotów z oddychaniem w trakcie snu.

W ofercie wielu sklepów z pościelą, znaleźć można niekiedy bardzo tanią pościel, która ma w założeniu być antyalergiczna. Chcąc nabyć taki wariant, warto zachować daleko idącą ostrożność. Atrakcyjna cenowo pościel antyalergiczna, nie zawsze będzie w rzeczywisty sposób odgrywała swą rolę. Niekiedy, taka informacja to jedynie chwyt reklamowy, na który pozwala brak ustawy o normach, jakie musi spełnić pościel antyalergiczna, by za taką móc uchodzić. Bardzo tanie komplety pościeli antyalergicznej powinny więc zawsze wzbudzać naszą czujność.