Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel atłasowa - fakty i porady

Niezwykle elegancka pościel atłasowa to duży i wyjątkowy wydatek. Podaje się ją często w prezencie ślubnym jako rzecz ekskluzywną.

Pościel atłasowa to rzecz ekskluzywna , która prezentuje się niezwykle elegancko, a jednocześnie jest bardzo miła w dotyku. Atłas jest dość charakterystycznym materiałem – jego połysk i wrażenie chłodu przy zetknięciu z ciałem sprawiają, że szyje się z niego pościel wyjątkową, i stylową. W pościeli atłasowej śpi się komfortowo – zwłaszcza latem. W upalne noce, przykrycie się atłasowym prześcieradłem jest więc niezwykle przyjemne i miłe. Wrażenie świeżości podczas jego użytkowania pozostaje na bardzo długo.

Termin pościel atłasowa obejmuje w zasadzie wszystkie te , które mają specyficzną, błyszczącą strukturę. Atłas może być wykonywany z różnych rodzajów włókien, jest to bowiem tkanina, której cechą charakterystyczną jest połyskliwa, zwarta prawa strona i matowa lewa. W zależności więc od tego, jaki atłas wykorzystał producent, obleczenie będzie nieco grubsze lub cieńsze, mniej lub bardziej delikatne. Kupując ją, warto więc zwrócić uwagę na to, z jakich tworzyw została ona wykonana. Komplety pościeli atłasowej mogą być wytwarzane zarówno z włókien naturalnych, typu: (wiskoza, bawełna), jak i sztucznych (poliamid), których nie warto kupować. Śpi się w niej niewygodnie, dochodzi do przepocenia i dodatkowo jest po prostu gorąco. Lepiej wydać więcej pieniędzy, aby nasze oryginalne wyposażenie sypialni było również wygodne. Sklepy oferują ją najczęściej w kompletach 3 lub 4 częściowych, w rozmiarach 160 x 200 oraz 140 x 200 cm lub 200 x 200 cm.

Pościel atłasowa nie jest jednak dobrym pomysłem w przypadku – posiadania kota lub innych zwierząt, które swoimi ostrymi pazurkami mogą ją uszkodzić. W wyniku takiego zniszczenia nie wygląda już elegancko. Nitki mogą się snuć, a sama pościel stać się niewygodną.

Pościel wykonana z atłasu to bardzo częsty prezent ślubny. Jest postrzegana jako produkt ekskluzywny, luksusowy. Poza nią chętnie wręczana jest też, przy tego typu okazjach, jedwabna lub z satyny. Taki podarunek podkreśla jedność Młodej Pary, ponadto stanowi połączenie piękna z praktycznością. Każdy z nas lubi bowiem miło i wygodnie spać.