Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel bawełniana - fakty i porady

Ciepła i elegancka pościel bawełniana to idealny wybór na chłodne jesienne i zimowe noce. Naturalna pościel z bawełny dostępna w wielu kuszących wzorach jest jednym z najpopularniejszych rodzajów bielizny stanowiącej wyposażenie sypialni.

Pościel bawełniana – długo niedoceniana, wreszcie zaczyna przeżywać prawdziwą popularność. Po epoce panowania twardej i sztywnej z lnu oraz zachwycie niewymagającą prasowania pościelą z kory, nadszedł czas na nią: delikatną i ciepłą. Ma tak wiele zalet, że nic dziwnego, iż stała się poszukiwana.

Przede wszystkim, główną dodatnią cechą wyrobu satynowego i bawełnianego jest zdolność do utrzymywania temperatury. Dlatego też znakomicie sprawdza się w okresie jesienno– zimowym. W odróżnieniu do innych materiałów, satyna bawełniana nie jest chłodna w dotyku i kładąc się zimą do łóżka, nie odczuwamy dyskomfortu. Pranie pościeli bawełnianej jest procesem łatwym i bezpiecznym, ponieważ nie zbiega się i nie farbuje. Rynek oferuje jej szeroki wybór, ogromne bogactwo kolorów i wzorów, w zależności od upodobań estetycznych.

Dawniej była popularna zwykła, gładka biała pościel bawełniana, Dziś stosuje się ją już jedynie w hotelarstwie oraz w służbie zdrowia. Do domu zaś, częściej wybierana jest stylowa pościel bawełniana, zdobiona ornamentami lub wzorami. Za jedną z najbardziej eleganckich uważa się pościel z motywem haftowanym – szczególnie Richelieu. W takim wykonaniu stanowi często doskonały pomysł na prezent ślubny. Dla dzieci kupujemy kolorową, najczęściej wypełnioną nadrukami, znanych dzieciom, postaci z kreskówek i filmów animowanych. Wybierając pościel bawełnianą dla najmłodszych, dokonujemy słusznego rozwiązania, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy zadbać ich zdrowy i spokojny sen. Żadna bowiem inna pościel nie wchłania tak dobrze wilgoci i nie pozwala oddychać skórze.

Kupując pościel bawełnianą, warto pamiętać jednak o tym, że bawełna, bawełnie nierówna. Nie każda będzie zawsze cechowała się dobrą jakością. Tania i nieznanych producentów często wykonana jest z kiepskiej jakości bawełny, przez co może się zbiegać w praniu, rozciągać od użytkowania lub też nie być tak miłą w dotyku. Warto decydować się na znane, mające za sobą renomę, marki producentów (z polskich producentów wyróżnia się Andropol – pościel satyna bawełniana Andropol, to zdobywca wielu nagród na branżowych targach).

Pościel bawełniana występuje w wielu rozmiarach. Przy odrobinie szczęścia, nie stanowi problemu nawet wielkości 200 x 220 – rozmiar trudno dostępny na rynku. Najpopularniejsza i występująca powszechnie jest jednak ta o wymiarach 160x200. Nieco inaczej wygląda sprawa z satyną bawełnianą. Stanowi ona pomysł na prezent ślubny i wyposażenie łoża małżeńskiego o gabarytach 180x200 i 200 x 200.