Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Ekskluzywna pościel - fakty i porady

Ekskluzywna pościel jedwabna i wełniana to doskonały pomysł na prezent. Jej komplety często wręcza się podczas ceremonii ślubnych.

Bielizna pościelowa to nie tylko zwykłe białe poszewki wykonane z krochmalonego lnu. To również szeroki wybór niezwykle eleganckich kompletów pościeli, które idealnie nadają się na wyjątkowy prezent i pięknie wyglądają w naszej sypialni. Ekskluzywna pościel może kosztować nawet kilkakrotnie więcej niż zwykła bawełniana. Warto jednak mieć w szafie przynajmniej jeden komplet – na wypadek wyjątkowych okazji.

Jak wygląda pościel ekskluzywna? Przede wszystkim wyznacznikiem szyku jest wykorzystany materiał. Pościel jedwabna oraz satynowa (pod warunkiem, że jest to satyna jedwabna) uważane są za najbardziej eleganckie. Ekskluzywna pościel jedwabna to nie tylko przyjemność spania (jedwab jest higroskopijny, delikatny, miękki i antystatyczny). Ekskluzywną pościelą może być również wełniana, która ceniona jest ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Luksusowa pościel wełniana jest niezwykle lekka i przyjemna w dotyku, a ceny potrafi osiągać naprawdę wysokie. W zasięgu ekskluzywnej pościeli znajdziemy też atłasową. W zależności od wykorzystanej na atłas mieszanki, taka pościel potrafi być bardzo delikatna i piękna.

Poza materiałem, ważny jest też wygląd pościeli. Najdroższe komplety pościeli jedwabnej są ręcznie malowane i niepowtarzalne. Eleganckie produkty pościelowe występują często w rzadziej spotykanych kolorach : czarnym, czerwonym lub fioletowym. Jeśli dodatkowo są one wykonane z materiału z połyskiem, to robią naprawdę duże wrażenie. W przypadku zakupu pościeli w prezencie, najbardziej ekskluzywne komplety pościeli pakowane są w ozdobne pudełka a niekiedy nawet w skrzynki drewniane. Do kompletów pościeli ekskluzywnej, dołącza się niekiedy dodatkowe elementy – jak olejki aromatyczne, małe ręczniczki – wszystko po to, aby ubogacić podarunek.

Najdroższa pościel świata, okazała się pościelą wełnianą. Jest to szokująco ekskluzywna pościel wełniana stworzona przez projektantkę Charlotte Thomas. Ta wyjątkowo elegancka pościel, wykonana z przędzy wełnianej o najwyższej jakości, zdobiona jest obszyciami ze złotej, 22 karatowej nici. Piękna i wygodna czarna pościel z kolekcji Thomas, posiada dodatkowo lamówki wykonane z ręcznie tkanego jedwabiu. Pojedyncza poszewka na poduszkę z tej najdroższej kolekcji pościeli na świecie kosztuje ponad 1200 Ł każda!