Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel satynowa - fakty i porady

Pościel satynowa ma swoje odmiany charakteryzujące się swoistymi właściwościami. Istnieją istotne różnice między satyną jedwabną, a bawełnianą.

Pościel z satyny, należy do jednych z najpopularniejszych obecnie rodzajów pościeli. Jest ceniona na rynku i chętnie wybierana przez użytkowników ze względu na duży komfort użytkowania, ale też jednocześnie, ze względu na ogromne bogactwo wzorów i kolorów.

Jest produkowana z wysokiej jakości przędz czesanych. Na rynku dostępne mamy w zasadzie dwa odmienne produkty, które wspólnie nazywa się pościelą satynową. Pierwszym z nich jest pościel z satyny właściwej, czyli błyszczącej i śliskiej, wykonana z przędz atłasowych, drugim zaś, pościel z satyny bawełnianej, czyli zrobiona z przędzy bawełny, o splocie charakterystycznym dla satyny, który w efekcie daje nam lekko połyskującą stronę materiału, wyglądem przypominającą klasyczną satynę. Każda z tych odmian pościeli ma swoje plusy i minusy.

Pościel satynowa – błyszcząca i pięknie odbijająca światło prezentuje się wspaniale. Nie ma chyba drugiego materiału, który nadawałby pościeli taki rys szlachetności. Elegancki wyrób z satyny to najczęściej pomysł na właściwy prezent ślubny. Materiał ten dostępny jest w wielu atrakcyjnych wzorach, ale najczęściej, satynowa pościel sprzedawana jest w formie gładkiej, pozbawionej dodatkowych ozdób w postaci nadruku. Do najczęściej poszukiwanych, niestandardowych należą zestawy w kolorze czerni i czerwieni. Niestety, satynowa pościel ma swoje wady – bardzo łatwo ją zaciągnąć (dlatego miłośnicy kotów, na zawsze muszą zrezygnować z niej). Z kolei nie sprawdza się też w okresie zimowym, gdyż emanuje chłodem. Za to świetnie służy latem.

Pościel z satyny bawełnianej, sporządzona jest z przędz bawełnianych, dzięki czemu zachowuje właściwości zarówno satyny, jak i naturalnego materiału na pościel. Mamy więc produkt elegancki i atrakcyjny wizualnie a jednocześnie trwały i niewymagający prasowania. Satyna bawełniana jest też higroskopijna i dobrze oddychająca. Nakrywając się nią nie pocimy się nadmiernie, gdyż nadwyżki ciepła oddawane są na zewnątrz. Decyzja o posiadaniu produktu z niej, to naprawdę dobry wybór – o ile oczywiście, odznacza się najwyższymi parametrami.

Kupując pościel z satyny bawełnianej, warto pamiętać o tym, że materiał materiałowi nie zawsze jest równy. Tania pościel satynowa, to często bawełna kiepska, która potrafi nawet po jednokrotnym praniu odbarwić się i wyglądać na wielokrotnie czyszczoną. Spadnie wówczas jej atrakcyjność oraz zadowolenie osoby korzystającej z niej.