Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel wełniana - fakty i porady

Pościel wełniana występuje w wielu rodzajach. Ma liczne zalety. Może być wykonana z wełny: owczej lub merynosów australijskich. Za najbardziej ekskluzywną uchodzi ta wyrabiana z wielbłądziego runa.

Pościel z wełny należy do najdroższych a jednocześnie najbardziej cenionych rodzajów pościeli. Ci, którzy zdecydowali się zainwestować w nią, chwalą sobie jej właściwości i najczęściej nie chcą słyszeć o innych możliwościach. Jest nie tylko ciepła, miła w dotyku, elegancka, ale również przede wszystkim, bardzo dobrze wpływa na zdrowie, jest antyalergiczna oraz antyreumatyczna. Zalety pościeli wełnianej naprawdę trudno przecenić.

Wełniana pościel i jej zalety

Dlaczego pościel wełniana jest tak ceniona i z czego wynikają jej zalety prozdrowotne? Jak to się dzieje, że zbiera ona tak pozytywne opinie? Przede wszystkim jest idealna dla alergików (tych nieuczulonych na wełnę) – kurz w pościeli wełnianej nie gromadzi się, a ujemna jonizacja włosa powoduje, że w pościeli nie mieszkają roztocza. Dlatego też, osoby uczulone na kurz i roztocza, mogą kupować ją bez ryzyka. Wełniana pościel z merynosa ma też jeszcze jedną ważną zaletę – nie przegrzewamy się w niej. Tak jak owce na hali są w stanie znieść zarówno niskie jak i bardzo wysokie temperatury, tak nasza pościel, dopasowuje się do temperatury otoczenia i naszego ciała i odprowadza nadmiar ciepła lub zatrzymuje je , jeśli temperatura jest zbyt niska. W efekcie nie odkrywamy się bez potrzeby i nie wystawiamy naszych stawów na ciągłe chłodzenie i nagrzewanie, dzięki czemu nie utrwalają się zmiany reumatyczne.

Sam jej splot wpływa na delikatne masowanie naszego ciała, łagodzenie nerwobóli i problemów z urazami kręgosłupa i stawów.

Rodzaje pościeli z wełny

Najpopularniejsza i najchętniej kupowana jest pościel z wełny owczej. Charakteryzuje się świetnymi parametrami oddychania, duża ilością lanoliny, która otacza każde włókno włosa i ujemną jonizacją. Ta nie doprowadza do osiadania kurzu na włosiu i rozwoju roztoczy. Pościel z owczej wełny nie zawsze jednak jest taka sama. Różnice wynikają z gatunku wełny użytego przez wytwórcę oraz z rodzaju splotu, jaki wybrano do uszycia pościeli. Najsilniej ceniona jest ta z wełny merynosa australijskiego. Dlaczego? Otóż, dlatego że wypasane na australijskich halach merynosy, mają wełnę bardzo delikatną, o cienkich włóknach i niezwykle wysokiej sprężystości. Dzięki temu, pościel z niej jest puszysta i sprężysta oraz bardzo dobrze reaguje na zmiany temperatury, które w australijskich halach są wyższe niż w Polsce. Dlatego pościel z wełny merynosa polskiego – choć równie dobra, nie będzie mieć aż takich właściwości jak typ australijski czy nowozelandzki. Poza kompletami z wełny owczej, na rynku kupić można również pościel z wełny wielbłądziej. Jest ona bardzo miękka, ceniona głównie ze względu na niewielkie filcowanie oraz wyjątkową delikatność w dotyku. Posiada właściwości antyreumatyczne, antyalergiczne i prozdrowotne, a jednocześnie jest to najbardziej ekskluzywna rzecz w sypialni – zwłaszcza jeśli wykonana jest z alpaki.