Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel z kory - fakty i porady

Pościel z kory to jedna z najwygodniejszych na rynku. Jest tania i nie wymaga prasowania. Jej naturalność sprzyja zdrowiu. Ta przeznaczona dla dzieci, ceniona jest za bogate wzornictwo i kolorystykę.

Pościel z kory to bodajże najbardziej praktyczne rozwiązanie występujące na rynku bielizny pościelowej. Jej właściwości są nie do przecenienia. Jest bawełniana, szyta z materiału o nierównej, gofrowanej fakturze, (czasem korę nazywa się również gofrem), która jest wyjątkowo odporna na gniecenie. Nie wymaga ona prasowania i dzięki temu uważa się ją za jedną z najbardziej wygodnych w codziennym użytkowaniu.

Można nabyć ją zarówno w zestawach pojedynczych, jak i kompletach pościelowych. Te ostatnie najczęściej obejmują: poduszkę, kołdrę oraz jaśka, choć od kilku lat widać też uwzględnianie prześcieradła. Mogą też zawierać podwójne ilości poszczególnych elementów (np. pościel z kory 140 x 200 czy 160 x 200) posiada dwie poduszki i podwójne jaśki. W sklepach pojawia się także szeroki wybór trudniej dostępnych, dużych rozmiarów – 200 x 200 czy 180 x 200. Jej spotkanie przestało już być logistycznym problemem.

Szczególnie ceniona na rynku, jest pościel z kory dla dzieci. Nie chodzi tu jedynie o fakt, że się nie mnie , ale również o to, że kora jako materiał naturalny, nie uczula, dobrze przepuszcza powietrze i w łatwy sposób się czyści. Jest więc dla dzieci bezpieczna, nie powoduje problemów ze zdrowiem. Łatwość farbowania tego typu materiału powoduje, że jest dostępna w wielu wzorach, które podobają się maluchom. Ten rodzaj pościeli ma też jeszcze jedną, sporą zaletę – jest stosunkowo niedroga. Sam materiał nie jest kosztowny i dzięki temu wyroby z niego mogą osiągać niskie ceny. Jest dostępna w marketach, punktach z wyposażeniem wnętrz oraz bielizną pościelową, jak i w sklepach internetowych oraz na aukcjach. Opłacalne jest też kupowanie pościeli z kory bezpośrednio od producentów. Polskim, cenionym jej producentem jest firma Bielbaw. Pościel z kory Bielbaw nabyć można praktycznie w całym kraju. Marka Bielbaw, to największy dolnośląski producent włókienniczy, który od kilku lat został przejęty przez prywatną firmę Greno. Jednak jakość pościeli Belbaw nie uległa pogorszeniu, a nawet zaczęła zdobywać coraz większe uznanie.