Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel do łóżeczka - fakty i porady

Pościel do łóżeczka dla niemowląt i dzieci starszych powinna być przede wszystkim bezpieczna i antyuczuleniowa. Kupując ją, warto też wybrać odpowiednią kolorystykę.

Zanim jeszcze nasz maluszek się narodzi, musimy kupić mu wyprawkę, która pozwoli na właściwe opiekowanie się dzieckiem i zaspokajanie jego potrzeb. Poza ubrankami i środkami do pielęgnacji, musimy nabyć jeszcze wyposażenie łóżeczka do spania – w końcu nasz maluszek będzie w nim spędzał na początku większość swojego życia. Ze względu na to, jak ważny jest dla niemowlęcia dobry sen i ile czasu spędza w łóżeczku, pościel i materacyk muszą być najlepszej jakości. Oczywiście, nie znaczy to, że musi to być najdroższy komplet. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając pościel dla niemowlaka?

Przede wszystkim, pościel niemowlęca do łóżeczka musi być wykonana z naturalnych, hipoalergicznych materiałów, które nie uczulą dziecka, a jednocześnie będą bardzo dobrze wchłaniały wilgoć, oddawały ciepło i będą łatwe w praniu i pielęgnacji. Te normy bez większych problemów spełnia bawełna, dlatego też, to ona jest najczęściej wybierana przez rodziców. Koniecznie pamiętać też trzeba o tym, że pościel dla niemowląt wymaga częstego prania, trzeba więc kupić przynajmniej dwa zestawy w tym samym rozmiarze na zmianę. Dzieci szybko rosną, a wraz ze wzrostem, zmienia się zapotrzebowanie na wielkość pościeli . Powinna więc być systematycznie wymieniana ,w miarę jak dziecko rośnie i potrzebuje większej kołdry. Poza pościelą dla niemowląt, dwa najpopularniejsze rozmiary pościeli, to: 120x60 oraz 140 x 70.

Kupując pościel dla dzieci do łóżeczka, koniecznie trzeba przyjrzeć się sposobowi jej zapinania. Wszelkie guziki powinny automatycznie ją dyskwalifikować. Dopuszczalne są zaś zamki błyskawiczne – ale muszą być całkowicie schowane w pościeli, a dodatkowo zabezpieczone poprzez zastosowanie płaskich główek i brak wszelkich ostrych krawędzi.

Tania pościel do łóżeczka może być wykonana z domieszką sztucznych składników lub też bez należytej dbałości o bezpieczeństwo dziecka, co w głównej mierze dotyczy wykończenia pościeli. Ostrzejsze krawędzie, sznureczki, zwisające troczki, nitki, które wychodzą z materiału czy nawet wypełnienie pościeli – to wszystko może zagrażać dziecku. Dlatego pościel do łóżeczka dziecięcego musi być przede wszystkim dobrana pod kątem bezpieczeństwa.