Pościel Online

Poznaj praktyczne informacje i porady na temat pościeli.

Pościel dziecięca - fakty i porady

Pościel dla dzieci i młodzieży powinna być antyalergiczna. Jej najpopularniejsze wzory oferuje firma Hannah Montana, Disney i Kubuś Puchatek. Jej tworzywem może być flanela lub kora.

Pościel dla dzieci to kategoria pościeli najbardziej bodajże bogata we wzory Nasi milusińscy zdecydowanie mają obecnie w czym wybierać i choć z reguły pościel dziecięcą kupują rodzice, to nasze pociechy bardzo często domagają się tego, by zdobiona ona była w ich ulubione bajkowe postacie. Takie posłanie musi być dopasowane rozmiarowo i bezpieczne pod względem materiału, z którego jest wykonane. Trzeba więc dbać o to, aby była wykonana z naturalnych włókien, które nie uczulą najmłodszego domownika i które będą w stanie odprowadzać nadmiar wilgoci i nie przegrzewać dziecka. Najchętniej kupowaną, jest pościel z kory, gdyż ta jest nie tylko higroskopijna i oddychająca, ale również nie widać na niej zmięcia i nie trzeba jej prasować – co oszczędza czas każdej zapracowanej mamie. Zimą, dobrym wyborem jest pościel dziecięca flanelowa, która jest ciepła, miła w dotyku i nie uczula. Jeśli dziecko jest alergikiem, koniecznie kupić mu trzeba specjalną, antyalergiczną pościel, która najczęściej wykonana jest z włókien jedwabiu. Bywa także wzbogacana jonami srebra. Przy dziecku alergiku, ważniejszym jednak elementem niż dziecięca pościel antyalergiczna, są pokrowce na materace – pierze się je raz do roku i stanowią one znacznie bardziej efektywną barierę przed roztoczami. Antyalergiczna pościel dla dzieci to produkt kosztowny i nie warto kupując ją, wierzyć w to, że ta o niższych cenach, która w nazwie ma „anty”, rzeczywiście będzie spełniała swoje zadanie.

Bajkowa pościel dziecięca – popularne wzory

Dzieci oraz młodzież szczególnie gustują w pościeli, której wzór nawiązuje do ulubionych przez nich odrealnionych postaci. Obleczenie najczęściej drukowane jest też we wzory ulubionych gwiazd estrady i seriali. Ponieważ zainteresowania młodego pokolenia szybko się zmieniają, pościel traci także na aktualności. Dziś, najbardziej popularna jest pościel dla dzieci Hannah Montana, ale jutro taka pościel może być już dla młodego użytkownika niemodna i nieatrakcyjna, dlatego z kupowaniem wzorów warto uważać, aby nie okazało się, że po kilkukrotnym wykorzystaniu, pościel ta ląduje na półce i już nie jest przydatna . Standardowo, zawsze najbardziej poszukiwana była i jest pościel dziecięca Disney. Te desenie nigdy się nie znudzą dzieciakom. Pościel dla dzieci Disney, to zarówno tradycyjne wzory, jak i prezentacja bohaterów najnowszych kreskówek i filmów animowanych. Taka pościel to zawsze bardzo dobry pomysł na prezent dla naszych podopiecznych.